Ogłoszenia duszpasterskie

XXX Niedziela Zwykła – 24 października 2021

 1. Dzisiejsza Niedziela Misyjna rozpoczyna tydzień modlitw w intencji misjonarzy. Taca przeznaczona jest na misje.
 2. Ofiary złożone do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia wyniosły 1270 złotych, a taca inwestycyjna 4900 złotych. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Składamy podziękowanie również za ofiary indywidualne naszych parafian, które są wielkim wsparciem prowadzonych prac.
 3. Najbliższy tydzień to czas wzmożonych prac porządkowych na cmentarzu. Bardzo proszę o dostosowanie się do zasad segregacji śmieci. Szczególną uwagę zwracamy aby nie mieszać odpadów organicznych z pozostałymi śmieciami. To nam zajmie zaledwie kilka chwil dłużej, a efekt będzie widoczny. Jeśli możemy to zabierajmy znicze, wkłady plastikowe do swoich przydomowych worków śmieci segregowanych. Wywóz śmieci jest bardzo kosztowny. Dlatego warto zadbać o to, aby bezsensownie nie tracić naszych pieniędzy.
 4. 1 listopada będziemy gościli w naszej parafii kleryka z WSD w Sandomierzu. Będzie on kwestował na rzecz naszego seminarium na cmentarzu.
 5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. Na tygodniu różaniec odmawiamy po mszy świętej wieczorowej ok. 17.30.
 6. W tym tyg. w ramach przygotowania do bierzmowania zapraszamy:

Pon – 8c       Wt – 8b        Śr-8a             Pt 6

Kandydaci przychodzą na 16.45. Spotkania są obowiązkowe.

Różaniec poprowadzą 

pn- 8c           wt – 8b         śr – 8a           czw – 7a       pt – 7b 

sob. i niedz. – klasy 5a, 5b i 6

 • Spotkania grup pn. 16.30 ministranci i kandydaci 

śr. 16.30 – lektorzy 

pt. 17 KSM 

sob. 11 – schola 

 • Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafianom z Modliborzyc z ulicy Zamkowej i Niecałej. Byli to: Teresa i Henryk Blacha, Zbigniew i Karol Tchórz, Elżbieta Kozak, Żaneta Kruk, Marzena i Roman Dziewa, Marek Boś, Kazimierz Fiut, Marzena Buczek.
 • Do sprzątania kościoła zapraszamy w piątek po wieczornej mszy świętej parafian z Modliborzyc –ulica Zaborska i Gołębia.
 • Wypominki. W listopadzie każdego dnia – do I niedzieli Adwentu włącznie – będziemy polecać naszych zmarłych w modlitwie wypominkowej. W gablocie parafialnej i na naszej stronie internetowej znajduje się rozpiska. Z konkretną datą powiązaliśmy daną ulicę Modliborzyc, bądź miejscowość, z której to rodziny będą w tym dniu polecać swoich zmarłych. Prosimy o zapoznanie się z tym planem i zabieranie kartek wypominkowych z ołtarza bocznego. Na kartce wpisujemy miejscowość, bądź datę, imiona i nazwiska zmarłych.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gazety „Gość Niedzielny”, „Mały gość niedzielny”  i „Niedziela” są rozprowadzane przez ministrantów pod kościołem.
 • W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana z naszej wspólnoty parafialnej ś.p. Władysław Kowal. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu
 • Wypominki 2021
1.poniedziałekWszystkich Świętych
2.wtorekDzień zaduszny – za wszystkich zmarłych
3.środaSłupie
4.czwartekSłupie
5.piątekDąbie
6.sobotaMichałówka, Dąbros
7.niedzielaZmarli z ostatniego roku
8.poniedziałekLute
9.wtorekKopaniny, Lucieniec
10.środaKolonia Wolica
11.czwartekBilsko, Folwark
12.piątekKolonia Zamek
13.sobotaKolonia Zamek
14.niedzielaWypominki kandydatów do bierzmowania
15.poniedziałekMajdan, Ciechocin, Kalenne, Świnki
16.wtorekMickiewicza, Wyszyńskiego, Janówek
17.środaSadowa, Długa
18.czwartekLeśna, Janowska
19.piątekCicha, Słoneczna, Plac Strażacki
20.sobotaJagiellońska, Orla
21.niedzielaWypominki dzieci klas III
22.poniedziałekOgrodowa, Polna, Pogodna
23.wtorekArmii Krajowej, Kościelna
24.środaBłotna, Kowalska, 11 listopada, Zamkowa
25.czwartekNiecała, Zaborska, Gołębia
26.piątekPiłsudzkiego
27.sobotaDla nie mogących w wyznaczonym terminie
28.niedzielaWypominki za zmarłych kapłanów